9.6.2016.

Pozivamo vas da prisustvujete programu "Living wage as a fundamental human right-a living wage for garment workers in Europe" koji će se održavati 14. i 15. lipnja u Zagrebu.

Prvi dan, 14.6. organizirati ćemo prikazivanje filma "The true cost" na Cvjetnom trgu u 20,10 sati, a film govori o problemima radnika u tekstilu uzrokovanih današnjom modnom industrijom (brendova kao H&M, ZARA...) kao i o primjerima kako se i u uvjetima globalizacije proizvodnja može organizirati na zdrav i za radnike prihvatljiv način ( the fair trade). Drugi dan,15.6. isti film biti će prikazan u Europskom domu, Jurišićeva 1/1 (dvorana Bruxelles) nakon čega će se održati panel rasprava sa iznimno zanimljivim gostima.

Posebno želimo istaknuti dolazak na raspravu gospodina Ashima Roya, Glavnog tajnika sindikalne središnjice iz Indije ( The New Trade Union Iniciative) koja broji oko milijun članova,a koji je ujedno član središnjeg odbora inicijative Asian Floor Wage. U utorak, 14.6. će biti prilika za neformalni susret i razgovor s njim na Cvjetnom trgu, u jednom od kafića za vrijeme prikazivanja filma.

Nadamo se da ćete se odazvati našem pozivu na ovo zanimljivo dvodnevno događanje. Vidimo se!

Living Wage as a Fundamental Human Right

A living wage for garment workers in Europe

14.lipanj 2016., Zagreb, Cvjetni trg

20.10 – 22.30 h