Inicijativa za sklapanje granskog kolektivnog ugovora u razminiranju

28. 7. 2016.

Nakon potpisivanja Kolektivnog ugovora u tvrtki Mungos razminiranje d.o.o., Novi sindikat je pokrenuo inicijativu za sklapanje granskog kolektivnog ugovora za sve pirotehničare koji rade u privatnim tvrtkama koji su također zaslužili uvjete koji su dogovoreni za Mungose. Jučer je u prostorijama Novog sindikata u Zagrebu održan sastanak sindikalnih povjerenika zaposlenih u privatnim tvrtkama u djelatnosti razminiranja, odnosno protuminskog djelovanja, a na kojem je nazočio i Esfad Bašić, predsjednik Hrvatskog sindikata humanitarnoga razminiranja. Zaključke je podržao i Stjepan Tadić, glavni sindikalni povjerenik Samostalnog sindikata Hrvatske. Na sastanku je donešena odluka da se pokrenu pregovori za sklapanje granskog kolektivnog ugovora djelatnosti te da se zatraži pomoć i posredovanje Vlade i MUP-a.

Slikovni rezultat za razminiranje